skip to Main Content

Kriedové tabule „Chalkie“

Na začiatku januára som si užíval pár voľných dní. Povedal som si, že sa nebudem ničomu drevenému venovať a doprajem si chvíle oddychu pre seba. Asi po hodine sledovania videí talentových súťaží z celého sveta sa ku mne „z ničoho nič“ dostalo video od Ryan Penir, ktorý v ňom ukazoval postup výroby jeho drevených kriedových tabúľ. Niekoľkrát som si ho pustil dookola a z dní voľna sa stali dni príprav a vymýšľania 🙂

Nie som z tých, ktorí to, čo u niekoho vidia, do detailu aj odkopírujú. Veľmi sa mi zapáčil nápad a prevedenie, nechal som sa teda príjemne inšpirovať, dal som svojim tabuliam nové rozmery, zatiaľ 4 základné tvary, dostali meno „Chalkie“ a čo je najdôležitejšie, chcel som aby bol všetok materiál použitý pri ich výrobe „zdravý“.

Základ tabúľ tvorí smrekové alebo borovicové drevo, natreté sú tabuľovou farbou a olejom, ktoré sú určené na povrchovú úpravu detských hračiek a výrobkov, ktoré prichádzajú do styku s potravinami. A prerušovaná čiara, ktorá je súčasťou každej z tabúľ je kvôli tomu, aby sa pri stretnutí s vodou pri umývaní, nakreslená permanentným popisovačom.

Pri možnosti ich zavesenia na stenu som sa nechcel nechať obmedziť len na zavesenie zvislo alebo vodorovne. Preto si je možné túto možnosť kedykoľvek po nakreslení obrázka alebo napísaní odkazu zvoliť, keďže na zadnej strane sa nachádzajú dva samostatné „hrebienky“ pre zavesenie.


Z materiálu, ku ktorému som sa zatiaľ najjednoduchšie dostal a mal som ho k dispozícii, vzniklo niekoľko tabúľ v rôznych rozmeroch. Tieto sa však dajú ľubovoľne prispôsobiť, čo ma na celom tvorení, spolu s možnosťou návrhu vlastného tvaru tabule, baví asi najviac (samozrejme popri pílení, frézovaní, brúsení, natieraní a kreslení) pretože sa tak Chalkie dajú prispôsobiť akejkoľvek požiadavke.

Píše sa na ne ľahučko kriedou alebo kriedovým popisovačom a je ich možné použiť na kreslenie a aj na písanie najrôznejších textov či odkazov. Na zotretie postačuje vodou navlhčená handrička.


Tie najväčšie doteraz vyrobené tabule sú v rozmere 600x400mm a tie najmenšie sa takto jednoducho zmestia do jednej ruky 🙂


Tak a keď boli dokončené, dostali Chalkie aj svoje nové logo, s ktorým môžu hravo cestovať po celom svete.

Posielam vám nádherné užitie nastávajúcich dní.

Agi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back To Top